Becoming. Moja historia  – Michelle Obama

Becoming. Moja historia – Michelle Obama

Michelle Obama to postać znana niemalże wszystkim na całym świecie. Pierwsza dama byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych napisała książkę mająca odkryć tajemnice z jej życia prywatnego. Czy książkę warto przeczytać? Zapraszamy do naszej recenzji.

becoming-Michelle-ObamaKsiążka została wydana w wielu krajach w niemalże 25 językach. Kobieta opisana w książce jest obecnie jedną z najbardziej ikonicznych kobiet na świecie. Pierwsza Afroamerykanka na stanowisku Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych uczyniła włości prezydenta otwarte bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jest ona nadal wielką rzeczniczką praw kobiet nie tylko w USA, ale również na całym świecie. Została również orędowniczką zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Uczestniczyła w ważnych wydarzeniach swojego kraju zawsze towarzysząc u boku swojego męża Baraka Obamy. Sama Michelle wychowywała się w jednej z dzielnic Chicago. Jej rodzice nie byli zamożnymi ludźmi ale zawsze wpajali swoim dzieciom, iż ciężką pracą można wiele osiągnąć. Przyszła Pierwsza Dama zawsze miała niezwykły pęd do wiedzy przy tym będąc niezwykle ambitną osobą. Przy wsparciu rodziny mogła spełniać swoje ambicje i cele. Wykształciła się w zawodzie prawnika i w swojej własnej kancelarii poznała swojego przyszłego męża. Jednak jaka jest książka, jaka historia kryje się na zapisanych stronnicach?

Michelle-ObamaKsiążka Becoming. Moja historia  wydaje się być zwyczajna by nie powiedzieć przeciętna. Książka nie jest pisana językiem.. pisarza, bardziej językiem polityka, dyplomaty. Jest bezpłciowa traktująca problemy papierowo, nie ludzko. Wręcz można by rzecz, że nie jest to nawet autobiografia. Powinna zawierać osobiste elementy z życia prezydentówny a takich nie znajdziemy. Mamy za to wskazanie jak piękną i kochającą się rodziną jest rodzina Obamów. Mamy piękny obraz amerykańskiego snu, amerykańskiego patriotyzmu i amerykańskiej bajki. Książka nie jest relacyjna i nie czyta się jej na jednym wdechu, jednak w dalszym ciągu jest to książka, która wyszła spod ręki żony jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi, dlatego chociażby po to warto do niej zerknąć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>