Obsydianowa Komnata – Preston i Child

Obsydianowa Komnata – Preston i Child

Kolejna książka dwóch niezwykłych autorów – Douglasa Petersona oraz Lincolna Childa. Właśnie została wydana kolejna książka z serii przygód agenta specjalnego FBI Pendergasta. Książka miała nie pojawić się w Polsce, ale dzięki wydawnictwu Agora możemy znów zanurzyć się niezwykły świat przygód wykreowany przez tych dwóch gentlemanów.

preston-childKsiąża zatytułowana Obsydianowa Komnata właśnie weszła na polski rynek. Akcja książki rozpoczyna się kilka tygodni po zakończeniu niezwykłego Karmazynowego Brzegu. Agent specjalny FBI Pendergast zostaje uznany za zmarłego. Jego bliscy nie mogą się z tym pogodzić. Margo Green by zapomnieć oddaje się swojej pracy, D’Agosta próbuje zapomnieć o całe tej sytuacji przy boku swojego męża. Jednak najgorzej informację o śmierci agenta FBI przeżywa Constance Green zamykając się w rezydencji Pendergasta, nie chcąc się z nikim widzieć. W tym właśnie momencie Constance zostaje porwana przez Diogenes, a w pogoni za porwaną rusza Proctor, który za wszelką cenę chce obronić kobietę. Oczywiście agent FBI żyje (jakże by inaczej), co prawda wpadł z deszczu pod rynnę. Z wody wyławiają go ludzie, którzy gdy tylko dowiadują się, że jest agentem FBI żądają za niego okupu. Ich los oczywiście jest już przypieczętowany. Gdy Pendergast dowiaduje się, że Diogenes żyje wraz z dyrektorem FBI – Lengstreetem rusza w pogoń.

childObsydianowa Komnata jest nieco inna od swoich poprzedniczek z cyklu. Nie mamy tutaj sił nadprzyrodzonych oraz historycznych zagadek. Za to mamy porządny klimat klasycznego thrillera, w który rozwija się kilka wątków jednocześnie. Jednym z nich jest śledztwo samego Pendergasta, który szuka tropów, świadków i szuka pomocy u osób, które akurat jej udzielić nie chcą. Mamy również wątek Proctora, który ścigając swojego wroga wkracza w świat pościgów, strzelanin i akcji. Kolejnym wątkiem jest życie Constancy wraz z Diogenesem na jego prywatnej wyspie. Dowiadujemy się jak udało mu się uniknąć spotkania z lawą w wulkanie, w jaki sposób wracał do sił oraz jak przygotowywał się do porwania. W końcu poznajemy prawdziwe zamiary Diogenesa i tutaj akcja się dopiero rozpoczyna. Obsydianowa Komnata to świetny thriller, który czyta się łatwo i przyjemnie. Każdy fan dobrej książki powinien sięgnąć po tą pozycję.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>