Leonardo da Vinci  – Isaacson Walter

Leonardo da Vinci – Isaacson Walter

Leonardo da Vinci to postać, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego dwa arcydzieła, a więc Ostatnia wieczerza i Mona Lisa to najbardziej rozpoznawalne obrazy na świecie. Jego biografia o porywająca opowieść o człowieku renesansu, który swoim życiem udowodnił, iż można wyprzedzać swoje czasy o stulecia.

Mona-LisaWalter Isaacson to autor takich bestsellerów jak Steve Jobs czy Einstein. Jest geniuszem biografii. Jego najnowsze dzieło to pasjonująca biografia człowieka niezwykłego – Leonarda da Vinci. Autor w sposób nieoceniony splata wątki artystyczne Leonarda z jego dokonaniami naukowymi. Da Vinci uważał siebie nie tylko za malarza, ale również za naukowca i inżyniera. Prowadził badania tak szerokie, że trudno uwierzyć, iż zajmował się nimi jeden człowiek. Jego zainteresowania dotyczyły anatomii człowieka i zwierząt, skamieniałości, maszyn latających, ptaków, nauk ścisłych, humanistycznych oraz przyrodniczych. Obecnie naukowiec jest uznawany za największego geniusza w dziejach ludzkości. Z biografii dowiemy się, że Leonardo nie był tylko naukowcem. Był również mańkutem, homoseksualistą i wegetarianinem. Często ocierał się o herezję oraz miewał problemy z koncentracją. Historia jego życia jest pasjonująca, wciągająca i niesamowita, prawie że nierealna. Człowiek renesansu – bardzo często właśnie tak jest określany ten niesamowity człowiek. Nie ma trafniejszej postaci, którą można określić tym zwrotem.

Digital CaptureNa początku biografii znajdziemy oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami z życia artysty. Kolejne stronice książki są podzielone na okresy z życia Leonarda. Wczytując się w słowa autora poznamy szczegółowe losy geniusza, który swoim umysłem wyprzedzał swoje czasy. Znajdziemy tutaj wiele ciekawostek, opisów dzieł, które wyszły spod ręki Leonarda oraz informacje na temat przeprowadzanych przez niego badań. Auto opierał się na ogromnym zasobie biograficznym – ponad siedem tysięcy stron ręcznych notatek samego Leonarda. Reasumując biografia Leonarda to świetna książka pod każdym względem. Jest wciągająca, niesamowita, przejrzysta, dobrze napisana. Jest również przepięknie wydana. Nic tylko kupić, przeczytać i odłożyć na półkę, co jakiś czas do niej wracając.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>