Apartament w Paryżu – Guillaume Musso

Apartament w Paryżu – Guillaume Musso

Wszyscy fani twórczości Guillaume Musso powinni niezwłocznie wybrać się do księgarni i zakupić nowe dzieło rzeczonego autora – Apartament w Paryżu. Książka wyszła na początku miesiąca i jest niezwykle popularna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją?

GuillaumeAutorka w swojej książce opowiada nam o dwóch osobach – Madeline Greene oraz Gaspard Coutnaces. Te dwie nieznające się osoby łączy niespotykany przypadek – w wyniku nieporozumienia jednocześnie wynajmują ten sam apartament – jak się można domyślić w Paryżu. Apartament nie jest byle jaki, ponieważ należał do zmarłego malarza Seana Lorenza. Jest to piękne spokojne lokum. Oboje bohaterów są zniesmaczeni całą sytuacją i dochodzą swoich praw w agencji wynajmującej nieruchomości. Gaspard miał w planach odpocząć w nowym miejscu od świata w spokoju, Madeline chciała skupić się na napisaniu nowej sztuki. Oboje do realizacji swoich planów potrzebowali spokoju, ciszy oraz samotności. Jak można się domyśleć w sytuacji, w której się znaleźli nie mieli szans na realizacje swoich planów. Niestety los postawił ich przed faktem dokonanym i musieli mu sprostać.

Musso-GuillaumeJak można się domyśleć główni bohaterowie nie pałali do siebie przyjaźnią, jednak los połączył ich we wspólne wydarzenia, których się nie spodziewali. Otóż zostali niejako wplątani w odnalezienie zaginionych dzieł malarza, po którym wynajmowali apartament. Okazało się, iż Lorenz przed samą śmiercią namalował swoje trzy ostatnie obrazy. Sprawa była o tyle ciekawa, iż namalował je po bardzo długiej przerwie od sztuki co jeszcze podnosiło wartość dzieł. Nikt nie wiedział gdzie te obrazy się znajdują i to właśnie naszym bohaterom przyszło ich odnalezienie. Madeline i Gaspard szukają informacji na temat dzieł sztuki poznają historie życia malarza, szczegóły o jego życiu małżeńskim oraz o tragicznej śmierci jego syna. Im więcej zdobywają informacji, im bliżej są znalezienia obrazów tym więcej szczegółów wychodzi na jaw. Okazuje się również, iż sprawa sięga dużo dalej niż tylko odnalezienie obrazów. Kiedy w końcu odnajdują zagubione dzieła, okazuje się iż mają ukryty przekaz. Apartament w Paryżu jest książką niecodzienną, czy się ją dobrze. Mamy tutaj połączenie powieści obyczajowej z kryminałem co składa się na genialną kompozycję. Czytając książkę odkrywamy piękno Paryża – piękno paryskich ulic, dzielnic. Niemalże można poczuć klimat miasta i w wyobraźni przenieść się do samego Paryża. Książka gwarantuje zwroty akcji, doskonałe opisy, tajemnice, przerażające zdarzenie. Jest to kombinacja, które może się podobać czytelnikowi, a ja ze swojej strony mogę jedynie zachęcić do sięgnięcia po tę wspaniałą książkę. Szczerze polecam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>