Korepetycje z niepodległości – Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski

Korepetycje z niepodległości – Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski

Korepetycje z niepodległości to pozycja w której Sławomir Koper oraz Tymoteusz Pawłowski w prosty i przystępny oraz atrakcyjny sposób przedstawiają zawiłość i wydarzenia, które miały miejsce ponad 100 lat temu. Autorzy książki nie skupiają się na wielkich słowach, bardziej idąc stronę spraw przyziemnych. Książkę czyta się szybko, miło i bezproblemowa. Zapraszamy do naszej recenzji tej niezwykłej pozycji.

orzełekKsiążka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem dzięki czemu trafia ona do każdego odbiorcy. Opisane w niej zdarzenia skupiają się na latach dążenia do odzyskania niepodległości przez Polaków. Mamy do dyspozycji szeroki wachlarz sytuacji oraz wydarzeń, które kształtowały naszych przodków i utwierdzały w przekonaniu, iż wolny kraj, niezależny od innych nacji jest niezbędny aby naród polski przetrwał. Należy zwrócić uwagę, że książka ta nie jest pozycją bardzo szczegółową, jednak niesie ze sobą wiele ciekawostek oraz pozwala na zgłębienie podstawowej wiedzy o walce o wolność. Plusem pozycję jest to, iż autorzy nie skupiają się tylko i wyłącznie na aspektach politycznych czy militarnych, ale także na gospodarczych, społecznych – dzięki czemu widzimy jak kształtowała się społeczność polska podczas rozbiorów oraz po nich. Dość istotnym elementem książki jest to, iż została w niej ukazana moc pracy, wysiłek jaki został włożony w to aby naród odzyskał niepodległość. Widzimy tutaj jak mocne jest przywiązanie Polaka do jego własnej ziemi.

młody-patriotaKorepetycje z niepodległości to książka która powinna się znaleźć w kanonie lektur obowiązkowych każdego młodego Polaka. Wiadomym jest to już każda władza przedstawia historię tak jak jej się to podoba. Dlatego ważne jest aby znać historię przedstawioną oczami niezależnych historyków. Lektura ta jest o tyle łatwa w przyswojeniu, iż nie jest naszpikowana datami czy nudnymi wydarzeniami. Pomimo, iż mamy tutaj dwóch autorów to trudno jest odróżnić, który z nich którą cześć książki pisał. Styl jest bardzo podobny i prosty w przyswojeniu. Jak już wspominaliśmy nie jest to typowa nudna książka historyczna dlatego tak łatwo się ją czyta. Tę pozycję proponujemy każdej osobie chcącej uzupełnić swoją wiedzę na temat niepodległości naszego kraju, ale również każdej która nie miała zielonego pojęcia jak to w rzeczywistości było. Polecamy każdemu czytelnikowi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>