Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia.

Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia.

Kuba Wojewódzki jest znany chyba każdemu w Polsce. Ten dziennikarz, ale chyba w głównej mierze showman to człowiek kameleon, publicysta, wykładowca, jednym słowem instytucja. Wielu go uwielbia, równie wielu nienawidzi. Dzisiaj nie będziemy recenzować samej książki, na to przyjdzie jeszcze czas. Będziemy pisać o fenomenie jakim jest Kuba Wojewódzki.

targi-książkiAutorem książki jest sam Kuba Wojewódzki. Data premiery była niedawno, bo 26 października 2018 roku. Przedsprzedaż książki zaczęła się jednak dziesięć dni wcześniej, a pierwsze tysiąc osób miało otrzymać swoje egzemplarze z autografem autora. Nakład rozszedł się w ciągu godziny. Osoba odpowiedzialna za działa promocji powiedziała, że najlepszym komentarzem Kuby na temat książki fragment jego książki: „Podobno nie ma większej zachęty do pisania niż obietnica sławy i hajsu, co w dużej mierze prowadzi do przyrostu grafomanów na każdy metr kwadratowy parkietów show-biznesu. Ja bardzo przepraszam, ale mój niezrozumiały pęd do pisania zrodził się bez udziału tych dwóch czynników, gdyż i sławy, i hajsu mam już po korek.” Czy rzeczywiście autobiografia nie była pisana dla pieniędzy? Trudno stwierdzić, na pewno książka rozchodzi się szybko za czym idą również pieniądze. W opisie książki znajdziemy zapis: „L’enfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się telewizyjną dyscypliną olimpijską. Pogromca osobowości płaskich i bez charakteru. Wyznawca zasady, że przeginanie pały to takie samo prawo obywatelskie jak udział w wyborach. Bohater kultury pop, gość z krainy próżności”. Te kilka zdań pokazuje kim jest Kuba Wojewódzki w obecnym świecie rozrywkowym.

książkiKuba to niemalże człowiek orkiestra. Prowadzi autorski program w TVN, publikuje w Polityce, wykłada na uczeni. Poza tym można go było ujrzeć w największych programach rozrywkowych typu Idol, Mam talent, Mali giganci. Prowadził również wiele programów radiowych oraz muzycznych. Czy po przeczytaniu jego biografii dowiemy się więcej na jego temat? Pewnie tak. Czy zmienimy wyrobione zdanie na jego temat? Pewnie nie. Kuba to człowiek, które jak się kocha to już się kocha, jak się nienawidzi to się nienawidzi i nic pewnie tego nie zmieni. Jest to osoba inteligentna, oczytana, obyta, ale jednocześnie chamska, a przez niektórych jest nazywany szowinistą. Ja zachęcam do zapoznania się z jego autobiografią i podzieleniem się swoimi przemyśleniami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>