Nigdy się nie poddawaj – Donald Trump

Nigdy się nie poddawaj – Donald Trump

Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa to książka napisana przez samego Donalda Trumpa oraz Meredith Mcclever, która była baleriną, a obecnie jest współpracownicą Donalda. Książka jest encyklopedią wiedzy o obecnym prezydencie USA, o jego sukcesach, ale również porażkach.

Biblia-Trumpa„Kiedy słyszę słowo “nie”, ono staje się dla mnie wyzwaniem. Wierzę, że tak zwane niemożliwe jest w rzeczywistości bardzo często możliwe, jeżeli jesteś gotów na ciężką pracę i jeżeli zdasz sobie sprawę z tego, że problemy mogą zamienić się w okazje”. To słowa Donalda Trumpa, które towarzyszą mu całe życie i rzeczywiście życiorys przedsiębiorcy wskazuje na życie pełne spektakularnych zwycięstw, ale również wielkich porażek (liczonych niekiedy w milionach dolarów). Książka wskazuje, iż każdą porażkę można przekuć w zwycięstwo, że z każdego wielkiego upadku można się podnieść. To właśnie Donald Trump jest idealnym przykładem na którym należałoby się wzorować, nie tylko w biznesie, ale również w życiu prywatnym. Najciekawsze jest to, iż sam autor wskazuje, iż książka nie została napisana dla zysku (w końcu ma on ogromne pieniądze z innych biznesów), ale w celach edukacyjnych. Jaki jest przepis na sukces według Donalda Trumpa? Otóż o powodzeniu dużych przedsięwzięć decyduje sposób w jaki radzimy sobie z sytuacjami stresogennymi oraz wiedza, iż każda porażka (która oczywiście nie musi się zdarzyć) nie jest wieczna. W obliczu celów jakie sobie stawiamy, należy działać jako jednoosobowa armia, która jest nastawiona na zwycięstwo (jak powiedział klasyk – jesteś zwycięzcą!), przy tam należy jednak być niezwykle skoncentrowanym na swoim zadaniu. Stres pojawia się w momencie kiedy coś idzie nie zgodnie z naszymi zamiarami, niezgodnie z założonym planem. Stres jest także tym większy im większe jest nasze przedsięwzięcie. Gdy już przyjdzie należy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: „Czy jest to kompletna katastrofa czy jednak tylko przejściowym problem?” Jeżeli nie jest to katastrofa to należy skupić się na własnej pracy, nigdy się nie poddawać, a z czasem będzie możliwe przezwyciężenie problemów. Należy pamiętać o tym, iż problemy znikają jeżeli mamy odpowiednie nastawienie i wiemy co w danej sytuacji należy zrobić. Należy być elastycznym, a w razie bariery zmienić kurs (jeżeli jest to konieczne) i walczyć dalej. Trump wskazuje, iż nie zależnie od tego ile mamy wymówek i jak wielki jest stres, to dalej jesteśmy u steru i jesteśmy odpowiedzialni za nasze losy. Jest to maksyma niezwykle budująca, logiczna i należy o niej zawsze pamiętać.

Trump-książkaKsiążka Donalda Trumpa to obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, pracujące z innymi ludźmi, każdego sprzedawcy, przedstawiciela, osoby z małym jak i wielki biznesem. Dzięki niej dowiemy się jak przekuć porażkę w sukces, jak zmieniać rywali w przyjaciół i sprzymierzeńców, jak wykorzystywać niepowodzenia oraz zebrane dzięki nim doświadczenia w dalszym życiu. Książka ukazuje również w jaki sposób przedsiębiorca prowadzi negocjacje oraz wskazówki, które pomogą w odniesieniu sukcesu. Jak pisaliśmy pozycja must have. Warto.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>