Nikola Tesla – Władca piorunów

Nikola Tesla – Władca piorunów

Nikola Tesla był człowiekiem nadzwyczajnym. Wielu twierdzi, iż wymyślił wiek XX. Bez jego wynalazków nie mielibyśmy prądu przemiennego, pilota do telewizora, robotów przemysłowych czy telefonów komórkowych. Był geniuszem skonfliktowanym z Edisonem i Marconim. Omal nie otrzymał nagrody nobla. Postać ciekawa, warto o niej nieco wiedzieć.

N.TeslaJeżeli Twoje zainteresowania to nauka to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli lubisz opowieści to na tej książce się nie zawiedziesz. Przemysław i Krzysztof Słowińscy napisali książkę, która wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy lubią zgłębiać historię technologii w nieco inny sposób. Jednak może od początku. Tesla urodził się w 1856 roku. Był Serbem urodzonym w Chorwacji. Oba kraje nie mogły przez wiele lata dogadać się z którego dokładnie pochodził Nikola. Doszło jednak do kompromisu i uznano, iż pochodził z obu krajów. Nie to jednak było ważne. Tesla była pozytywistą, a urodził się w czasach rozwoju technologicznego opartego o energię elektryczną. Bez jego wynalazków obecny świat mógłby wyglądać całkowicie inaczej i nie wiadomo w którym kierunku poszłaby cywilizacja. Edison wypierał Teslę, podobnie jak ówczesny świat naukowy. Niestety działania na niekorzyść konkurencji do zachowania ludzkie i Tesla przekonał się o tym na własnej skórze. Książka panów Słowińskich pokazuje czytelnikowi, iż wybitnie ludzie nie zawsze są docenianie i zapamiętani w odpowiedni sposób.

Nikola-TeslaKsiążka „Władcy piorunów” wprowadza czytelnika w zagadnienia, o których mógł nie wiedzieć lub uznał, iż taka wiedza będzie mu zbędna. Jest to wiedza naukowa, jednak Słowińscy przedstawiają ją w nieco inny sposób. Poznajemy Teslę z chwilą jego narodziny i idziemy z nim przez całe jego życie, aż do śmierci w roku 1946. Jednak obok poznajemy również historię i obyczaje ówczesnych czasów i wydarzeń. Znajdziemy tutaj dobrze opisaną historię Ameryki, która za czasów Tesli rozwijała się w bardzo dynamicznym tempie. Książka jest obszerna, dlatego też nie można uznać iż autorzy poszli na skróty. Książkę czyta się rewelacyjnie, a z każda kolejna strona wzmaga tylko ciekawość czytelnika o wynalazkach i samym Tesli. Wiele jeszcze nie wiemy o tym niezwykłym człowieku i nigdy nie wiadomo czy się wszystkiego dowiemy. Jedno jest pewne – tacy ludzie jak Tesla są rzadkością i to właśnie oni przechodzą do historii mimo, że niektórzy (również wielcy) mogą mieć obiekcje i przeciwwskazania. Mowa tutaj oczywiście o Tomasie Edisonie, który nie mogą znieść konkurencji deprecjonował Teslę przy każdej nadarzającej się sytuacji. Książka jest dobra, warto ją przeczytać. Szczerze polecam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>