Obgadywanie świata – Jerzy Owsiak

Obgadywanie świata – Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak jest postacią o wielkim autorytecie. W wielu domach w Polsce pielęgnowana jest tradycja przekazywania datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizację która nie istniała by gdyby nie popularny pan w czerwonych okularach. W Polsce mamy klika wzorów do naśladowania – Jerzy jest jednym z nich.

5643565734_b6536c1f42_zTrudno uwierzyć by taka persona jak Owsiak miała czas na pisanie książki, przecież ma tyle obowiązków, zaangażowany jest w tyle projektów, ma mnóstwo pracy w prowadzeniu fundacji oraz organizacji przystanku Woodstock. A jednak jest to możliwe! Najlepsze w tym jest to, że książka „Obgadywanie świata” jest po prostu niezła. Jest ona jak nieustająca droga, pokazując że życie Jerzego Owsiaka jest niezwykle mobilne. Od najmłodszych lat uwielbiał podróżować. Nie ważne czy pieszo, na rowerze, autostopem czy samolotem. Ciągła zmiana towarzyszyła Owsiakowi od zawsze. Swoją pasję realizował przy okazji pracy – zjeździł duży kawał znanego nam świata, tworzący przy tym telewizyjne programy, pracując w swojej fundacji oraz organizując przystanki Woodstock. Właśnie teraz po wielu latach postanowił podzielić się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z każdym czytelnikiem, który będzie miał chęć przeczytać książkę jego autorstwa. Jeżeli jesteś zainteresowany jego przygodami to nie zwlekaj i książka w dłoń!

3189064260_a2a2c78216_zCzego możemy się dowiedzieć ciekawego o podróżach Jerzego Owsiaka? Chociażby to, że w czasach Polski Ludowej przejechał cały kraj autostopem zaczynając w Tatrach, a kończąc nad polskim morzem. Później jak już wspominaliśmy wyruszył z kamerą w świat chcąc pokazać telewidzom najodleglejsze zakątki naszej planety. Był w Wietnamie, Afryce oraz w Himalajach, przemycał także wódkę w butelce po wodzie mineralnej przez libijską granicę. Niektóre kraje były mniej egzotyczne, opisuje między innymi swoje przeżycia z odwiedzenia Norwegii czy Ameryki. W książce znajdziemy również prywatne wspomnienia – akurat te, którymi chciał podzielić się z czytelnikami. Znajdziemy tutaj również proste historie z wypraw Owsiaka pociągami w trakcie jego młodzieńczego okresu czy wycieczek na plażę. Osoby, które są zainteresowane kulisami organizowania przystanku Woodstock również nie będą zawiedzione. Autor ukazuje w jaki sposób poradzić sobie z tak duży przedsięwzięciem. Niejednokrotnie uśmiechnąłem się pod nosem wertując kolejne strony tej niezwykłej pozycji. Jest to oczywiście zasługa autora, który nie przebiera w słowach i potrafi w sposób dość dowcipny opisać nawet najzwyklejszą sytuację. W książce znajdziemy również fotografie, ukazujące luzackie życie Owsiaka oraz jego przyjaciół. Osoby, które lubią, ale również te które nie przepadają za Jerzym Owsiakiem powinny sięgnąć po jego książkę, bo jest napisany w sposób przystępny, z poczuciem humoru oraz opowiada o niezwykłych doświadczenia niezwykłego człowieka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>